środa, 2 grudnia 2015

Legendy Polskie oczami Tomasza Bagińskiego - Smok

Legendy Polskie oczami Tomasza Bagińskiego - Smok
Zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałyby współczesne legendy i baśnie Polskie? Przyznam, że ja ani razu, choć lubiłam sobie wyobrażać jak by to wyglądało jakby smok był weganem a jego łuska była zielona hmm...

Jednak moja wyobraźnia w tym temacie umywa się przed Tomaszem Bagińskim, który ukazał swoją wizję Smoka Wawelskiego w niespełna 14-minutowym filmiku.

Ów film został opublikowany na łamach portalu Youtube, na kanale Allegro. Jest to całkiem imponująca - pod względem efektów specjalnych, gry aktorskiej oraz muzyki - produkcja, od której wielu polskich reżyserów mogłoby czerpać jakąś naukę.

"Smok" bo taką nosi nazwę, to wideo przedstawia nam chłopaka, typowego nerda z bzikiem na punkcie robotów ale~! Ten właśnie chłopak uratuje cały gród Krakowski przed strasznym Smokiem, który nie jest nikim innym jak wypasionym rambo lubującym się w kobitkach. Nasz bohater - podobnie jak Szewczyk Dratewka - wykorzystuje słabość niegodziwca, by uratować pewną damę nieco różniącą się stylem życia. No cóż, miłość nie wybiera, a film jest godny pochwały.


Warto wspomnieć o ludziach, którzy są częścią tego świetnie wyglądającego filmiku;
Reżyseria: Tomasz Bagiński. 
Scenariusz: Błażej Dzikowski. 
W rolach głównych: Kim Kold i Jerzy Stuhr. 
Zdjęcia: Łukasz Żal P.S.C. 
Reżyseria castingu: Teresa Violetta Buhl. 
Montaż: Wojciech Jagiełło. 
Scenografia: Janusz Mazurczak. 
Kostiumy: Katarzyna Lewińska. 
Charakteryzacja: Janusz Kleja. 
Charakteryzacja Kima Kolda: Marcin Rodak.
Muzyka: Atanas Valkov.
Aranżacja piosenek: Marcin Macuk. 
Dźwięk: Alekdandra Pniak, Kacper Habisiak, Marcin Kasiński.

Wszystko Polskie! Patrząc na to dzieło, jakie macie nadzieje względem nadchodzącego Wieśka? Oraz wyglądu Wyzimy, która chcąc nie chcąc będzie musiała być po części komputerowa!

A tak, jest również zapowiedź do kolejnego odcinka Legend Polskich - TWARDOWSKYBrak komentarzy:

Prześlij komentarz