piątek, 4 września 2015

Don't Starve Shipwrecked - Nowinki po gameplayu

Don't Starve Shipwrecked
Tyle czekania i w końcu ukazał się krótki, acz ładnie pokazujący co się dzieje i o co się rozchodzi w nowym nadchodzącym dodatku do Don't Starve.
Mowa oczywiście o Don't Starve Shipwrecked a ja mam dla was parę ciekawostek i nowinek z pierwszej, twichowej, ręki ;)
Don't Starve Shipwrecked Don't Starve Shipwrecked

Po pierwsze, ten dodatek skupia się całkowicie na nowych nieodkrytych i dotychczas niewidzianych na oczy przedmiotach, miejscach i potworach. Cała zabawa w grze polega na odkrywaniu mapy poznawaniu nowych potworów i utrzymania się przy życiu przy nowych niedogodnościach.

Don't Starve Shipwrecked Don't Starve Shipwrecked

Do dodatku dodano wiele ciekawie wyglądających potworów zarówno agresywnych, jak i neutralnych. Dla przykładu agresywny jest wąż, który może nam zlecieć z drzewa, które akurat sieczemy :D A pasywne są kraby, małpy ptaki. Oglądając gameplay i widząc jak grupka krabów rzuciła się na monster meat a małpy, wyjmowały przedmioty z otwartego kufra, po czym je zabierały zwątpiłam ... Egzotyczne stworzenia nie są dla nas wcale przyjazne, nawet jeśli są neutralne!

Don't Starve Shipwrecked Don't Starve Shipwrecked

Podczas przemierzania mapy, oczywiście na łódce, oczywiście łódka również się psuje. Odkrywamy więcej nowości, jakimi są między innymi nowe drzewa i kamienie z mchem. Są bambusy, a chaszcze trzeba ścinać odpowiednim przedmiotem - Maczetą. Dodano również parę nowych przedmiotów w reckach, które mają za zadanie nam nieco umilić i ułatwić survival.
Do takich przedmiotów zalicza się oczywiście łódka bądź tratwa, bądź coś, na co mamy materiały a pływa. Również zostały dodane przedmioty odpowiednie do ochrony bazy na nową zmianę pogodową.

Don't Starve Shipwrecked Don't Starve Shipwrecked

Nowa pogoda to: Wichura. Wichura, przez którą przedmioty na ziemi się przemieszczają, a nasza postać robi się odpowiednio szybsza lub wolniejsza. W zależności od tego, czy idziemy pod wiatr, czy nie. Podczas sztormu piorun częściej trafia w postać, a jej samej bardzo szybko spada psychika.
Są jednak sloty do łódki, w które możemy włożyć np. lampę.
Również morze, będzie się dzieliło na strefę jaśniejszą i głębszą, nie wiem do końca, jak to się ma do gry, ale na ciemniejszej było więcej fal, na które można było wpłynąć i nieco zwiększały szybkość łódki, jednak jeśli się wpłynie pod hmm "pod włos" to nasza postać będzie przemoczona.
Wspomniałam, że podczas wichury pada grad? Nie? No to pada.Będzie dodana nowa postać do gry.

Don't Starve Shipwrecked Don't Starve Shipwrecked

Są również nowe istoty wodne (w sumie sama woda, na której można pływać, jest nowa... Ale szczegóły xD) takie jak meduzy i rybki do łowienia... Jest też większa rybka, widoczna na screenie wyżej. Nie była agresywna.
Don't Starve Shipwrecked nie będzie na razie multiplayer. Pokazany gameplay jest w fazie alpha a gracze dopiero niedawno mogą się cieszyć dodatkiem do multi Reign of Giants
Będzie nowe jedzonko, które sobie pływa w wodzie (wodorosty) i również, to które można zebrać (małże? Mech? Coś jadalnego) z kamieni.

Twórcy jednak pokazali pierwsze skiny do gry multiplayer (bo jeśli zauważyliście, jest odpowiednia rubryczka ze skinami w budowie) Prezentują się... Hogwartowo ;) Wracamy do Hogwartu !

Don't Starve Shipwrecked

To tyle.
A w skrócie to wygląda tak:
- Nowa postać
- Nowe jedzenie
- Nowe potwory agresywne/pasywne
- Nowa roślinność
- Nowe przedmioty (Np piracie pieniądze - co z nimi robić? Nie wiem)
- Ciekawe usprawnienia do morza
- Na morzu jest życie! O mój boże meduzy!

A do multiplayer
- Nowe skiny

Możliwe, że coś pominęłam, ale myślę, że te ważniejsze informacje przekazałam. Zrobiłam swą powinność haha :D

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz