wtorek, 1 września 2015

Przegląd interesujących filmów: Wrzesień 2015

Przegląd interesujących filmów: Wrzesień 2015
Wrzesień... Cholera. Nastanie tego miesiąca zakończyło wakacje wielu uczniom, a jednocześnie w tym miesiącu kończy się kalendarzowe lato. Dla mnie wrzesień zawsze będzie tym smutnym miesiącem w roku. Mimo że jeszcze ładnie przygrzewa. Chlip.
No nic jak z filmami na ten miesiąc? No cóż fantastyki praktycznie nie ma i to już na starcie dodaje kolejnego smutasa do tego miesiąca. Mimo to jest parę filmów, które mnie zaciekawiły. Być może zaciekawią i was.
Zapraszam do comiesięcznego przeglądu :)
Pieśń Słonia
Pieśń Słonia ( Premiera 4 Września )
Gatunek : Dramat
Film opowiada o chorym psychicznie pacjencie, który zabił swoją matkę oraz odpowiada za zniknięcie Dr Craig Jones'a. Przyjaciel doktora postanawia odkryć, co się stało, przez co wplątuje się w grę pacjenta. Film został wydany rok temu, lecz dopiero teraz trafia do Polskich kin. Przyznam, że trailer zrobił na mnie niesamowite wrażenie. Jest dużo niedopowiedzeń oraz niepowtarzalny klimat.
Czyli coś, czego brakuje większości współczesnych filmów, jak i trailerów promujących owe filmy. Czekam z niecierpliwością :)

Karbala
Karbala ( Premiera 11 Września )
Gatunek: Wojenny
Uwaga! Film Polski, który nie jest poświęcony Drugiej Wojnie Światowej! O ile uważam, że powinno się pamiętać o tyle,Polskim kinie jest za duży przesyt tych filmów. Tym razem jednak akcja dzieje się w arabskim mieście Karbali podczas święta Aszura. Film oczywiście upamiętnia Polaków walczących podczas wojny na Arabii w 2004 r. Po trailerze jednak film prezentuje się dla mnie tak: Pew pew pew, Alahbat, pew pew pew. Mimo to mam spore nadzieje, że coś z tego będzie i z czystej ciekawości oglądnę ten film :)
 

Więzień labiryntu: Próby ognia
Więzień labiryntu: Próby ognia (Premiera 18 Września)
Gatunek: Akcja, Thriller, Sci-Fi
Uuu... Czekacie? Oglądaliście pierwszą część? Nie? Koniecznie musicie nadrobić. W tej odsłonie bohaterowie starają się uciec od przyjaźnie nastawionej organizacji, oferująca im pomoc, która w rzeczywistości nie jest pomocą taką, jaką by chcieli. Akcja przenosi nas do zrujnowanego świata nieprzyjaznego dla ludzi. Przyznam, że nie po trailerze nie czuję tego klimatu z jedynki, jednakże wierzę, że coś z tego będzie ;)Piwnica
Piwnica ( Premiera 25 Września)
Gatunek: Dokumentarny
Bardzo mocny, bardzo intymny film o Austriakach. Dokument opowiada o nich samych, to co mają w swoich piwnicach, co w nich robią. Jest to o tyle ciekawe, ponieważ każdy człowiek ma swojego trupa w szafie. Ci ludzie postanowili go ukazać. Tylko tymi czterema premierami chciałam się z wami podzielić. Pozostałe premiery są... Nie godne uwagi. A może i godne, lecz nie w moim guście. We wrześniu dominują filmy opisujące dramaty osób starszych, jak np.: "45 lat", "Młodość" 
Macie jakichś swoich faworytów na ten miesiąc ?;)


2 komentarze:

  1. In Keller wydaje się ciekawe, ale tak poza tym to nic nie przykuło mojej uwagi :)

    LeonZabookowiec.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Jesień się zaczyna a znią mnóstwo nowych filmów, wreszcie! :) najbardziej czekam na Karbalę!

    OdpowiedzUsuń