czwartek, 25 lutego 2016

Poradnik: Steamgifts o co chodzi?

Poradnik: Steamgifts o co chodzi?
Steamgifts - o co chodzi? Co to jest? I dlaczego warto się zainteresować tą stroną. I czy faktycznie da się coś z niej wygrać.

Lecę pędzę, by wytłumaczyć co się dzieje i przy okazji zachęcić was do wypróbowania swojego szczęścia.


Istnieje wiele portali oferujących darmowe gry na Steam. Ów tytuły można wygrywać w konkursach, rozdaniach bądź wykonując krótkie zadania (najczęściej za pośrednictwem stronki Gleam.io). Steamgifts działa podobnie.

Jak zacząć?
By rozpocząć zabawę z portalem, musimy przeliczyć łączny koszt wszystkich gier posiadanych na naszym Steam. Do tego możemy skorzystać z kalkulatora Steamdb, wystarczy, że w ramce wpiszecie swój nick, a strona ukaże magiczną wartość waszego konta. Jeśli wynik wypadnie powyżej 100 dolarów, to możecie przejść do dalszej części poradnika.
Poradnik: Steamgifts o co chodzi?


Rejestracja i Synchronizacja.
By się zarejestrować, należy kliknąć w przycisk  następnie zalogować się na swoje konto Steam i zaakceptować synchronizację. Jak już się nam to udało, to profil Steamgifts powinien być zaktualizowany w informacje o posiadanych przez nas gier. Warto regularnie synchronizować swoje konto na stronie (w przypadku zakupu nowych tytułów, bądź wygranych rozdaniach). 

Spełniam wymogi, jak dołączyć do rozdania?
Wystarczy wejść na stronę główną Steamgifts. Poniżej ukażą się wszystkie trwające giveawaye. By spróbować swojego szczęścia wystarczy wejść w link z daną grą i kliknąć przycisk:
. Każdy tytuł ma z góry określoną wartość w punktach. Im ciekawsza i bardziej popularna perełka tym więcej punktów trzeba będzie wyłożyć by wziąć udział w rozdaniu.

Jak wybierany zostaje zwycięzca?
Z całej puli uczestników w konkretnym rozdaniu, Steamgift losuje jedną wygraną osobę. Wybór jest w pełni losowy.

Wygrałem, co teraz?
Klikasz w ikonkę trofeum (prawy górny róg). Będziesz miał tam ukazane wszystkie wygrane rozdania. Grę otrzymasz w postaci klucza bądź prezentu (gifts). Jeśli jednak po okresie tygodni nie widzisz swojej nagrody a użytkownik przeprowadzający rozdanie nie odpowiada na Twoje wiadomości. Wtedy zaznaczasz, że tytuł nie trafił do Ciebie - "Not Received". W każdym innym przypadku działającego klucza zaznacz "Received".
Poradnik: Steamgifts o co chodzi?


Skąd biorą się te wszystkie rozdania?
Organizują je użtykownicy tacy jak Ty. Jaki mają w tym interes? Po każdym rozdaniu otrzymują pewną ilość expu w zależności od tego jaką grę wystawili oraz na jakim są poziomie.

Czym są poziomy?
Poziomy czyli inaczej levels, mają na celu umożliwić użytkownikom przystępowanie do rozdań. Im wyższy poziom tym większa szansa na znalezienie i przystąpienie do lepszej jakości rozdań. Dla przykładu, na poziomie 0 będą rozdania mało znanych produkcji najczęściej gier Indie. Na poziomie 5 będą ciekawsze tytuły, natomiast level 10 oferuje szansę na zdobycie najciekawszych i najnowszych tytułów.

Jak zdobyć wyższy poziom?
Tak jak wcześniej napisałam, rozdając gry na Steamgifts.

Jak zwiększyć swoją szansę na wygraną?
Możesz to zrobić trzy (znane mi) sposoby: • Tworzyć rozdania i wbijać level konta (im wyżej, tym mniej osób z takim samym poziomem),
 • Brać udział w rozdawajkach z małą liczbą chętnych na daną grę,
 • Dołączyć do grup organizujących giveawaye,

Jak zorganizować swój własny giveaway?
Musisz posiadać klucz/bądź gift wybranej przez Ciebie gry. Następnie kliknąć na strzałkę koło przycisku"Giveaways" oraz wybrać opcję: "Create a New Giveaway". W pustych miejscach należy kolejno wpisać: nazwę gry -> klucz posiadanego przez nas tytułu -> ilość kopii -> czas rozdania oraz zaznaczyć czy życzymy sobie by rozdanie trafiło do określonej grupy ludzi (ze względu na kraj, grupy, poziom itp.).
Poradnik: Steamgifts o co chodzi?
Po zakończonym rozdania należy kliknąć przycisk send (na screenie już wysłane) by zatwierdzić wysłanie klucza wygranej osobie. Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, Ty otrzymasz exp i będziesz bliżej do wyższego poziomu.

Czym są punkty i skąd je brać?
Cała zabawa na portalu Steamgifts obraca się wokół punktów. Strona nalicza początkową wartość Twoich punkcików zależnie od posiadanych gier. Maksimum, jakie możesz posiadać wynosi 300pkt. By otrzymać punkty, nie musisz nic robić. Wystarczy, że dasz im czas na regenerację.


Czy coś jeszcze muszę wiedzieć?
Oczywiście! By nie mieć żadnych przykrości i być uczciwym użytkownikiem portalu, poniżej jest krótki dekalog;) :
 • Nie dołączaj do rozdań gier, które Cię nie interesują,
 • Jesteś zobowiązany do zostawiania informacji w wypadu wygrania bądź utworzeniu losowania (Received/Not Received albo Send),
 • Nie oszukuj z kontami. Twój adres IP jest przypisany tylko do jednego konta. Ominięcie tej zasady może mieć przykre konsekwencje,
 • Nie proś o gry! A przynajmniej nie rób tego na stronie Steamgifts,
 • Nawet jeśli jesteś deweloperem i rozdajesz klucze do swojej gry, nie proś o wsparcie finansowe! Do tego celu są specjalne strony, ten portal do nich nie należy,
 • Wszystkie klucze wystawione w rozdaniach MUSZĄ być możliwe do zrealizowania na platformie Steam,
 • Nie twórz skomplikowanych zdań. Możesz poprosić o lajka na FB/YT itp., lecz niech to nie będzie polubienie stu takich stron w jednym giveawayu.
 • Niezbyt przychylnie patrzy się na "ale ja chcę wygrać klucz dla kolegi/koleżanki". Niech Twój znajomy sam powalczy o swoje szczęście,


To chyba tyle z ważniejszych aspektów Steamgifts. Portal jest całkowicie darmowy, nie musisz wykładać ani złotówki by mieć szansę w rozdaniach poziomu zerowego. Oczywiście, jeśli chcesz powalczyć o lepsze nagrody trzeba będzie samemu tworzyć giveawaye.

Możliwe, że coś pominęłam. W razie jakichś pytań i niejasności chętnie udzielę odpowiedzi. ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz