środa, 27 sierpnia 2014

Chiński park rozrywki World of Warcraft

Chiński Park Rozrywki
Podczas gdy zachodni fani gier blizzarda, World of Warcraft, Diablo czy Starcraft, do tej pory nie doczekali się własnego wesołego miasteczka z odpowiednim motywem.Chinczycy poszli o krok dalej i stworzyli swój własny odpowiednik wesołego miasteczka, do którego wielu fanów blizzarda może(lub nie?) wzdychać w rozmarzeniu.


Park Joyland (bo tak ochrzcili ten tematyczny park rozrywki) oficjalnie został otworzony w 2011 roku a koszt jego budowy szacuje się na 30 milionów dolarów.
Internet kreuje ten Chiński park na całkiem poświęcony Starcrafcie i WoW, jednak nie jest to prawda, bo jedynie dwie z siedmiu sekcji jest przerobionych na daną tematykę, reszta to zwyczajne konstrukcje, które można znaleźć w każdym innym parku rozrywki. Myślę że odwiedzenie parku, który znajduje się w Changzhou dla każdego fana blizzarda powinien być obowiązkiem... Chociaż... Wielu korzennych użytkowników tych gier mogliby się poczuć urażeni, większość nazw została zmieniona, nie ma żadnych oficjalnych nazw są tylko uderzające podobieństwa. Czy blizzard wie o tym parku? Oczywiście, jednak nie mógłby nic zdziałać, prawa autorskie w Chinach rządzą się zupełnie inaczej. Więc cóż, pozostaje jedynie obejrzenie i skorzystanie z atrakcji, które oferują Chińczycy.
Chiński Park Rozrywki

Chiński Park Rozrywki

Chiński Park Rozrywki

Chiński Park Rozrywki

Chiński Park Rozrywki

Chiński Park Rozrywki

Chiński Park Rozrywki

Chiński Park Rozrywki

Chiński Park Rozrywki

Chiński Park Rozrywki

Chiński Park Rozrywki

Chiński Park Rozrywki

Chiński Park Rozrywki

Chiński Park Rozrywki


Można zauważyć podobieństwo, dość spore gdzie nigdzie, jednak rzeźby i budynki nie są zbyt staranne, ale Chiny już dawno sobie wyrobiły odpowiednią reputację więc nie jest to nic zaskakującego.
Przeglądając zdjęcia zrobione podczas pobytu w parku przez FrancescaO_O, nie jestem pewna czy park robi na mnie wrażenie. Osobiście mogłabym się tam przejść ale czy bym zostawiła gotówkę na fake zjeżdżalni, fake rollercoasterze czy walnięcie fotki przy fake Illidanie... Zaraz zaraz, na fake Illidana zawsze!

Jakbyście chcieli pooglądać więcej fotek tego parku to odsyłam was na folder ze zdjęciami Francesca

A co na to blizzard? Nie doszukałam się żadnych wypowiedzi czy komentarzy. Jednak jak wspomniałam wcześniej, nawet jeśli by do czegoś doszło to nie mieliby za bardzo o co walczyć, China to inna mentalność;].
Znalazłam jednak concept arty, które mają przedstawiać blizzland. Odpowiednik tego co chińczycy zdążyli zrobić przed samym blizzardem, jeśli zwygrany art zostanie dopuszczony do realizacji, to chiński park rozrywki bardzo szybko popadnie w zapomnienie. I na bank nie byłyby to liche urządzenia!:D
Projekt Parku rozrywki na konkurs BlizzardaProjekt Parku rozrywki na konkurs BlizzardaProjekt Parku rozrywki na konkurs Blizzarda

Wygrany art robi wrażenie, jest zarówno kolorowy, jak i dokładnie opisany.
Chciałabym zobaczyć to na żywo. *-*
                                      Projekt Parku rozrywki na konkurs Blizzarda
Na stronie blizza jest reszta wysłanych prac, myślę że osoba z pierwszego miejsca w zupełności zasłużyła na nie :)
Reszta prac [klik]

Źródła: 1 2 3 4

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz