niedziela, 12 kwietnia 2015

Gry w polityce: Mieszkańcy Krymu nie zagrają w World of Warcraft

Krym zbanowany przez Blizzarda
Mieszkańcy Krymu nie zagrają już w jakże popularną grę MMORPG jaką jest World of Warcraft... Ale to nie tylko o WoWie mowa, Blizzard zamknął wszelki dostęp do swoich gier, czyli między innymi do Diablo III oraz do Starcrafta II.
Od 7 kwietnia, osoby mieszkające w Krymie nie mogą zalogować się na swoje konta. Jest to ciąg dalszy sankcji nakładanych przez Amerykę.

Do tego czasu z Krymu wycofano działalność takich firm jak Google czy Apple oraz zabroniono zarejestrowanym firmom z Stanów Zjednoczonych na inwestowanie w Krym czy też po prostu rozwijania swoich działalności na tym obszarze.
Na razie nie ma żadnych wieści że ta sankcja będzie zniesiona, zresztą może to i dobrze? W Heroes of The Storm i tak już jest za wiele rosjan popierających wojnę na Ukrainie.
Nałożone sankcje mają być kolejnym ciosem i karą dla Rosjan. Ale czy to faktycznie działa?
Jeśli są to sankcje na ip to faktycznie będzie to cios, jednak wiadomo będą śmiałkowie, którzy ominą te sankcje w jakiś sposób. Wystarczy poczekać. Nie mniej nie zazdroszczę im ale... Wydaje mi się że jest to słuszny krok wykonany przez USA,

Źródła : 1 2

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz