wtorek, 26 maja 2015

Elsword - Manga w akcji

Elsword
Autor: Tyusidwi 
Ostatnio nolajfuję... Hmmm może nolajfuję to złe słowo, ale spędzam czas na grze Elsword. Na grę trafiłam już kiedyś lecz nie zainteresowała mnie, tym razem jednak miałam ochotę zagrać w Grand Chase, niestety to mmorpg 2d upadło a twórcy przerzucili się na Elsword. No i cóż... Ze dwie skale gorszą grę moim skromnym zdaniem... Ale zacznijmy od początku.
Zaczęłam grę na Polskim Oficjalnym serverze Elsword i pierwsze co rzuciło mi się w oczy to dubbing, który nie jest najwyższej jakości a niektóre piski postaci wręcz ranią uszy... Jednak da się do tego przyzwyczaić.
Do wyboru mamy aktualnie 9 postaci, gdzie każda z nich ma swoje własne zdolności, charakter oraz krótkie intro z historią. Dodatkowo każda z nich dzieli się na 3 możliwe klasy 1 i 2 poziomowe.
Ja rozpoczęłam grę postacią Add w kierunku Diabolicznego Espera.

Elsword Elsword

Elsword jest typową grą mmorpg 2D z elementami 3D. Naszym zadaniem w grze jest pokonywanie coraz to nowszych wrogów, którzy znajdują się w dungeonach ( "planszach" ). I przyznam szczerze że przechodzenie coraz to nowszych dungów sprawia niezłą satysfakcję. Gra nie wymaga żadnego myślenia, po prostu lata się na ślepo w stronę mobów i spamuje "Z" albo "X" (przyciski na klawiaturze odpowiadające za atak). Poza oczywiście dungami mamy tak zwane plansze, które są po prostu fieldami wokół miast i obozowisk, Często dostajemy misje do pozabijania tych czy tamtych potworów.
Elsword Elsword
Zatem o ile samo zabijanie sprawia niezwykłą satysfakcję o tyle jest to satysfakcja mierzona czasem.
Elsword blokuje nam możliwość całodziennego grania wprowadziwszy pasek Woli, który zmniejsza się za każdym zdobytym procentem EXPa. Zatem, im intensywniej będziemy grać tym krócej pogramy. Pasek resetuje się codziennie  i przypada to zdaje się na 6 rano. Gdy pasek się wyczerpie, tracimy możliwość wchodzenia na dungeony i jedną formą expa która nam została to farmienie mobów koło miast. Na szczęście, pasek woli nie wpływa na PVP i w tym aspekcie możemy zapisywać się do woli na walki 1v1, 2v2, 3v3. PvP jednak nie jest zbytnio zbalansowane, nie wiem czy to przez małą ilość osób na serverze czy też takie coś istnieje w całym Elsword. O czym mówię? Otóż na pvp zapisują się low lvl oraz high lvl gracze i jest duża szansa że gracz z 18lvl będzie walczył z 58. Gra umożliwia oczywiście graczowi z małym lvlem wygrać lecz jest to niezwykle ciężkie.
Elsword Elsword

Gra posiada jednak różne dodatkowe smaczki takie jak możliwość ożenku, zwierzaki gildia czy sklep, w którym za prawdziwe pieniądze mamy możliwość ubrać naszą postać w różne motywy.
Dodatkowo co krainę jest krótki animowany przerywnik, który dodaje smaczku grze.
 Jednak grając w tą grę ciągle porównuje ją do Grand Chase, które umarło, a które stało na o wiele wyższym stopniu zaawansowania niż Elsword. Gra ta jednak ma swoje plusy i minusy i zdecydowania można spróbować w nią zagrać. Polski Elsword jednak jest kierowany w stronę dzieci i nastolatków w wieku 7-16 lat. Bardzo ciężko znaleźć tam osobę starszą ;)

Elsword Elsword

Czy coś jeszcze mogę dodać? Chyba tylko to że urzekła mnie grafika oraz postacie. Swego czasu grając w Ragnarok Online herosi mieli właśnie stopnie swojej klasy, co wspominam z sentymentem a czego brakuje mi w większej części nowych popularnych mmorpg. Jednak w Elsword to dobrze funkcjonuje i służy ;) Co do muzyki w grze, jest przyjemna chodź nie wybija się specjalnie, jednak umila granie i zagłusza być może monotonne odgłosy bicia.

Na Plus:
+ Grafika
+ Różne dodatkowe smaczki
+ System walki
+ Duży wybór postaci.
+ Free to play

Na minus:
- Dużo uciętych funkcji
- Fajne przedmioty są płatne za prawdziwą gotówkę.
- Pasek Woli, ograniczający codzienne granie.


Grafika: 10 Grafika jest idealnie zachowana w komiksowych klimatach, nie mam żadnych zastrzeżeń.
Dźwięk: 5  - Dźwięk, mógłby być lepszy, zarówno dubbing jak i muzyka w tle. Jakbym usłyszała nutkę z Elsword gdziekolwiek byle nie w grze, to bym w ogóle nie skojarzyła z tym MMORPG
Grywalność: 7Gra się bardzo przyjemnie, zabijając potworki i zwiedzając świat gry, minusem jest pasek woli, chodź nie na tyle by dać mniej punktów.
Interakcja i fizyka: 8 Każdy z npc ma nam coś do powiedzenia i opowiedzenia o sobie bądź misji. Nieco gorzej z fizyką chodź i tak stoi na dość wysokim poziomie.
Extra
MMORPG:
Społeczność: 4 Niestety tutaj wyżyny inteligencji i kultury nie mamy co szukać, nastolatki są gburowate i wszechwiedzące lecz nie raczące się podzielić wiedzą. 
Bugi: 10 Nie ma bugów, nie widziałam żadnego.

Ogólnie: 7.3/10
Gra idealna do zrelaksowania się, pod warunkiem zerowej interakcji z ludźmi z gry ... ;)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz