czwartek, 14 maja 2015

Konkurs u JaRock - Wyniki konkursu i wyróżnione 30 prac.

Prześledziłam ostatni konkurs o którym było całkiem głośno. Głośno bo do wygrania była karta graficzna GeForce GTX 960, gry Dying Light i gadżety. Grafa to łakomy kąsek nie uważacie ? Na konkurs, który trwał zaledwie 10 dni zgłoszono aż 323 prac. To niesamowicie duża liczba jak w tak, krótkim czasie.
Wydawałoby się więc że wyłonienie zwycięscy konkursu, wybieranie 30 wyróżnionych prac do galerii i wszelakich innych pochłaniających czasu czynności powinno być multum a same wyniki powinny się opóźnić. Jednak wyniki się nie opóźniły,wręcz zostały bardzo szybciutko podane ;) Wszystko fajnie, wręcz idealnie i powinno się pochwalić zarówno punktualność jak i nakład pracy, włożony po przez prze selekcjonowanie aż tylu prac.


Jednak czy to wszystko miało miejsce? Czy pierwsze 5 miejsc zostało losowo wybranych.
A czy prace wyróżnionych osób zasługują by być w galerii? Czy był to po prostu konkurs na odczep się, na szybkości byle by był. A co z plagiatem?
Poniżej jest pierwsze pięć miejsc. Czyli osób, które swoimi pracami wygrały konkurs.

Tu Bezpośredni link do strony z wynikami i samym konkursem ---> Tutaj
1 Miejsce
 2 Miejsce
 3 Miejsce
 4 Miejsce
5 Miejsce

Nie mnie oceniać pierwszą topkę. Chodź mogłabym się kłócić, w temacie, która z tych prac powinna podpadać pod plagiat czy innego typu naruszenie. Chodź w zasadzie wychodzi na to że w konkursie nie chodziło o oryginalność, funkcjonalność czy realizm danej broni w stosunku do życia.
Nie mniej pogratulowałabym pierwszemu miejscu, nie wygląda to na pracę robioną przez godzinkę czy nawet krócej. :D
Topka omówiona, bulwersy użytkowników pojawiają się, gdy przechodzimy do wyróżnienia prac.
Przyznam że tu jestem równie rozczarowana co osoby, które nadesłały prace z nadzieją na wygraną lub chociażby zasłużone wyróżnienie.
Zapraszam do zerknięcia na wyróżnione prace -> Tutaj
Oraz spojrzenia na prace, które nie zostały wyróżnione:

Praca użytkownika : Dawid

Praca użytkownika: Daniel 'Denis' Radzki

Praca użytkownika: Aced

Praca użytkownika: Paweł Nowak

Cóż, galeria jeszcze nie była specjalnie aktualizowana i nie wiadomo czy takich prac jest więcej, które zostały pominięte w ocenianiu lub hmm ominięte w całości?
Jest to zdecydowanie niemiła sytuacja dla użytkowników, gdy szpilka zagłady, niepraktyczna nierealna i w zasadzie rysowana na szybkości dostała się do folderu "Najlepszych prac" a projekty robione mozolnie parę, może więcej godzin nawet nie ujrzały światła dziennego.
Wiem, że nie było żadnych konkretnych informacji, w jakich kryteriach prace będą oceniane, lecz aktualne wyróżnienia czy też połowa podium wydaje się po prostu losowa.

Jednak szkoda, powinien być jakiś kompromis, zwiększona ilość miejsc wyróżnionych, albo wszystkie nadesłane prace konkursowe, które w żaden sposób nie pogwałcają praw autorskich, powinny zostać wystawione do osobnego folderu.

Być może jak będzie większy bunt to autor bloga się zainteresuje zaistniałą sytuacją.
I być może w końcu, ktoś obejrzy wszystkie prace.
Prześledzę wątek tego konkursu, może ktoś wystawi swoje inne prace, perełki, które zasługiwałyby na podium lub wyróżnienie. . .

Ja sama również wysłałam swoją pracę, lecz nie czuję się na tyle pewnie by protestować, owszem spędziłam nad nią trochę czasu ale czy jest warta podium lub wyróżnienia? Nie wiem. Wiem tylko, że zarąbiście byłoby mieć taki kij. Tyle fejmu na jakichś imprezach z grami :D A może po prostu kobiece JA się odzywa? o.o

Czy można tą notkę traktować jako płacz czy hejt? Nie wiem, wydaje mi się jednak że powinno się przeglądać wszystkie prace, w które ktoś gdzieś włożył dużo czasu i pasji na stworzenie swojego dzieła. ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz