wtorek, 2 czerwca 2015

Łatwe postacie na początek do gry w Heroes of The Storm

Heroes of The Storm łatwe postacie na start do gry
W tym poradniku chciałabym się skupić na postaciach, które moim zdaniem byłyby idealne dla początkującego gracza, który nigdy nie miał styczności z moba i nie bardzo wie od jakiej postaci zacząć lub po prostu chce zdobyć szybko level w możliwie jak najmniejszym wysiłkiem. Pozwolę sobie wybrać parę postaci każdej specjalizacji, które są całkiem łatwe w obsłudze i dość przyjemnie się nimi gra.

Specjalista
Specjaliści nie walczą na froncie a ich celem jest niszczenie bazy przeciwnika i zdobywanie  najemników, jednak przy większej wprawie specjalista może też całkiem dobrze zabijać wrogich bohaterów. Niestety, taki bajer, tylko przy opanowaniu postaci, ponieważ nasz bohater jest bardzo podatny na obrażenia i często lepiej po prostu nie ryzykować starcia.

Heroes of The Storm łatwe postacie na start do gry Zagara
Zagara - Atakuje na dystans. Powija Tumor Biomasy, który po postawieniu w dowolnym miejscu tworzy obszar wokół siebie, który zwiększa regenerację życia bohatera oraz stronników, ponadto biomasa przyśpiesza bohatera o 20%, dzięki temu Zagarą mamy większą szansę na ucieczkę.
Zagara wystrzeliwuje Kanonadę Tępicieli, które obracają się po lini prostej w wybranym przez nas kierunku zadając całkiem gryzące obrażenia pierwszemu przeciwnikowi, którego dotkną, mają obszar aoe.
Poza tępicielami posiada również Łowcę (tworzy 1 hydraliska, który skupia się na wybranym przez nas celu) oraz Zrzut Karakańów, dzięki któremu tworzy 2 małe karakańce, które przez chwilę nam pomagają. Jako ulti możemy wybrać Czerwia, który na parę cennych sekund połyka przeciwnika, lub Sieć Nydusową dzięki, której mamy możliwość postawienia 4 czerwi w dowolnym miejscu na mapie i możliwość teleportowania się między nimi. 
Zagara jest doskonała dla osób, które chcą bohatera na dystans z możliwością porządnego niszczenia budynków oraz lekkiego ulepszenia pod względem pvp.

Heroes of The Storm łatwe postacie na start do gry Gazlow
Gazlowe - Atakuje wręcz. kluczową umiejętnością tego bohatera są wieżyczki, które odstraszają potencjalnych przeciwników, jeśli jesteśmy obwarowani nimi. Kolejnym ważną umiejętnością jest Ładunek Wybuchowy, który po 2.5s stunuje przeciwników na 2s. Nie jest to dobry skill na ucieczkę, ale na zabijanie stronników jak najbardziej, oczywiście przydaje się przy większych rozróbach i na nieuważnych przeciwników.
Gazlowe posiada też laser, lecz nieulepszony nie jest większym rarytasem. Ulti Gazlowa dzieli się na Ulepszenie Ataku przeciwko stronnikom, co jest doskonałym wyborem, gdyż bohater ten nie jest dostosowany do pvp, lecz do zabijania najemników i czystego niszczenia obrony wroga. Oczywiście można też wybrać drugie ulti, które Przyciąga Wrogów po sekundzie do środka magnetycznej kuli, co daje nam szanse na ucieczkę. 
Gazlowe jest dobrą postacią dla osób, które chcą się trzymać na uboczu i zabijać sobie na spokojnie najemników nie angażując się w pełni w pvp. Jednak HOTS to gra drużynowa, więc żeby nie było bluzgania na czacie, czasem warto wspomóc sojuszników. 

Heroes of The Storm łatwe postacie na start do gry Nazebo
Nazebo - Atakuje z dystansu. Jest to chyba najbardziej ukierunkowana postać pod pvp z specjalistów. Nazebo posiada umiejętności, które zarówno budowle jak i wrogów mogą ładnie wymęczyć. Pierwszym talentem, którym może się ów bohater pochwalić, to Trujące Pająki, które atakują pierwszego napotkanego wroga w miejscu, w którym urna pękła, zadając 40pkt obrazeń, same pająki(3) żyją 1s i zadają10pkt obrażeń. Drugim, ważną umiejętnością jest Ściana Zombie, która tworzy okrąg zombiaków blokując wrogów w środku i zadając im obrażenia. Trzecią umiejętnością jest Wypuszczenie Toksycznych Żab (5), które zadają obrażenia pierwszym dotkniętym wrogom. Jako ulti mamy ducha, którego wypuszczamy na wrogów, zadaje całkiem pokaźne obrażenia, jednak unieruchamia nas. Drugie ulti natomiast jest bardziej pod niszczenie baz, tworzy golema, który podporządkowuje się bohaterowi.
Nazebo, jest łatwą i stosunkowo silną postacią jak na początek, nie jest tak dobry w pvp jak zabójcy jednak potrafi włożyć swój wkład w zabicie wrogów lub zniszczenie baz. W zasadzie jest jedną z najłatwiejszych postaci z specjalistów.

Zabójca
Zabójcy są ukierunkowani strikte pod pvp. Wszystkie ich skille są zadają więcej obrażeń niż pozostałych specjalizacji. W większości jednak są łatwi do zabicia podobnie jak specjaliści czy pomocnicy, jednak w przeciwieństwie do specjalistów mają również umiejętności do ucieczki.
Zabójcy atakujący wręcz powinni walczyć na froncie lecz powinni też być gotowi na szybką ucieczkę.

Heroes of The Storm łatwe postacie na start do gry Valla
Valla - Atakuje na dystans. Jej główną cechą jest szybkość ruchu oraz ataku. Pierwszym talentem jest Nienasycona Strzała, która zadaje 66pkt obrażeń i w zasadzie jest pierwszym priorytetowym talentem Valli, który dość pokaźnie gryzie przeciwników.
Drugą umiejętnością jest Wielostrzał, zadaje obrażenia przeciwnikom znajdującym się na lini strzału, jest świetny na stronników oraz przy większej rozróbie. Valla posiada również talent do ucieczki, jest nim Odskok, który umożliwia nam uchybienie się przed atakami lub po prostu uratować się przed pościgiem. Ulti Valli dzieli się na Ostrzał, gdzie bohaterka wiruje wystrzeliwując strzały w każdym kierunku, a które zadają 30pkt obrażeń i obierają sobie jako cel wrogich bohaterów, każdy z wrogów otrzyma obrażenia, dodatkowo podczas trwania umiejętności, można używać odskoku i się przemieszczać. Drugim ulti jest Deszcz Zemsty, gdzie Valla tworzy pas na ziemi, w który uderza bestia, zadając 100pkt obrażeń oraz unieruchamia przeciwnika na 0.5s, w trakcie działania umiejętności, Valla może atakować i się poruszać.
Valla moim zdaniem jest jedną z najłatwiejszych postaci dystansowych wśród zabójców, nie jest tak podatna na obrażenia jak Nova oraz w przeciwieństwie do Raynora, który jest polecany na start, posiada uniki i dobry atak, przy dobrym manewrowaniu Vallą można wygrać 
wszystkie starcia 1v1.


Heroes of The Storm łatwe postacie na start do gry Kerrigan
Kerrigan - Atakuje wręcz. Jest jedną z bardziej wytrzymałych postaci w kategorii zabójców a jednocześnie jej ciosy są równie gryzące co pozostałych zabójców. Jej pierwsza umiejętność, Spustoszenie pozwala na doskoczenie do uciekającego wroga i zadanie mu przy tym obrażeń. Natomiast Przebijające Ostrza, zatrzymują przeciwnika na 1s, dzięki ostrzom, które po chwili wyskakują z ziemi. Ponadto Pierwotny Chwyt, przyciąga przeciwników do Kerrigan zadając im również obrażenia.
Do jej ulti należą: Przyzwanie Ultraliska, który żyje przez 20s oraz zadaje obrażenia rozpryskowe, drugim ulti jest Malstorm, gdzie wokół Kerrigan powstaje obszar, w którym przeciwnicy otrzymują 50pkt obrażeń, Malstorm trwa 9s.
Dlaczego wybrałam Kerrigan jako jedną z łatwiejszych postaci z zabójców atakujących wręcz? Otóż jej żywotność oraz całkiem duże obrażenia jak i spustoszenie, które może, jest godne uwagi. Tak więc Kerrigan całkiem dobrze sobie radzi sobie w pojedynkach 1v1 a podczas masówki jej Malstorm zadaje niezłe obrażenia, no i dodatkowo panuje chaos ;)


Wsparcie

Wsparcie skupia się głównie na leczeniu naszych bohaterów jak nie trudno zgadnąć ich obrażenia nie są nawet w połowie tak dobrze jak zabójców, jednak dzięki leczeniu się mają większą szansę na ucieczkę i przeżycie. Wsparcie posiada też talenty ukierunkowane pod atak i uprzykrzania życia wrogim bohaterom, jednak rzadko się spotykają z aprobatą  drużyny.

Mimo że powinnam tu wybrać jedną postać krótko dystansową i długo, to jednak w wsparciu polecam brać postacie atakujące na odległość bo są łatwiejsze na start.

Heroes of The Storm łatwe postacie na start do gry Lili
Lili - Atakuje na dystans. Najdłużej żyjący healer moim zdaniem. Grając nią nie trzeba większych umiejętności, wystarczy naparzać hotkey Q gdzie mamy Leczący Napar. Od czasu do czasu można dać komuś smoka, który robi jakiś damage, dobrze sprawdza się na stronników, jeśli nie jest ulepszony. Poza tym postać posiada wirki, które zadają obrażenia, a które można ulepszyć o spowalnianie wrogów, co jest świetne, gdy uciekają a my mamy przewagę. Jej ulti dzieli się na Głęboki Dzban, który leczy przez 6 sekund wybiórczego sojusznika z najmniejszą ilością hp, ten skill jest świetny dla początkujących jak i zaawansowanych i jest pożądany przez sojuszników. Drugim skillem jest Wodny Smok, który zadaje obrażenia wrogom oraz spowalnia ich o 70% przez 4s.
Lili jest jedną z najłatwiejszych postaci leczących w Heroes of The Storm, jej zaletą też jest cena zakupu postaci. Myślę że nikt nie miałby żadnych problemów grając nią na początku jak i później, szczególnie że ludzie lubią latać z lili na plecach ;)


Heroes of The Storm łatwe postacie na start do gry Uther
Uther - Jeśli komuś na prawdę zależy na krótkodystansowym wsparciu to polecam tego paladyna. Jego 2 z 4 aktywnych umiejętności skupiają się na leczeniu. Poza leczeniem oczywiście jest świetną postacią do zatrzymywania przeciwników (stun) i umożliwienie sojusznikom dobicie wroga lub dotkliwie zranienie go, podczas niemożności ruchu i odwetu. Trudność tej postaci polega na tym że jak wszyscy bohaterowie wsparcia jest brany na pierwszy cel, a jako że jest krótkodystansowy to granie nim wymaga szybkiej nauki uników i ucieczki. Jednak jego ulti i passywka nadrabiają niedogodności.
Uther po śmierci zmienia się w avatara, który nadal może leczyć sojuszników i atakować wrogów, chodź wartość jego  skilli zostaje zmniejszona o połowę. Ulti, które posiada Uther dzieli się na : Boską Nawałnicę, która na pewnym obszarze unieruchamia (stunuje) wrogów na 1.5s, niekiedy te półtorej sekundy potrafi zdziałać cuda i jest świetnym wyborem. Drugim ulti jest Nietykalność, która działa przez 3s a Uther nie otrzymuje żadnych obrażeń.
Uther jest dla osób, które chcą się podjąć wyzwania i być w centrum akcji. Krótkie przyzwyczajenie się do tej postaci jest niewielką zapłatą w przeciwieństwie do satysfakcji unieruchomienia wrogów i zadawania całkiem potężnych salw leczniczych sojusznikom.


Wojownicy
Wojownicy w HOTS mają za zadanie torować drogę innym. Cechują się dużą ilością życia i skillami, które mają na celu unieruchomić lub odrzucić przeciwnika (za wyjątkiem Zszywy, który przyciąga i "kradnie" wrogów ;) ) Ciężko ich zabić, chodź nie są nieśmiertelni a bez wsparcia drużyny woj, niewiele może zrobić bo jego ataki nie są większe od specjalistów czy zabójców.
Wojownicy walczą tylko i wyłącznie wręcz, lecz nadrabiają to doskokami do przeciwników lub unieruchamianiem.

Heroes of The Storm łatwe postacie na start do gry ETC
ETC - Osoby grające, mogły przewidzieć że ta postać zostanie tu umieszczona ;) Bohater ten posiada Potężny Ślizg, dzięki którym może "przejechać" po wrogach zadając im obrażenia. Do ślizgu ma skill Twarzobicie, które jest nieodłącznym combo z pierwszym skillem. 
Wyobraź sobie że wślizgujesz się pod wrogów i odpychasz ich do wieżyczek strażniczych, na pierwszych levelach. Nic tylko patrzeć jak ładnie hp im schodzi. ETC ponadto posiada skill, który umożliwia mu leczenie się przez 2s na 25hp. To dość dużo. Ciężko zabić uciekającego ETC jeśli ma dużo many i ma dużo skillów idealnych do ucieczki ALE i do podania wrogów sojusznikom na tacy ;) Ulti ETC dzieli się na Pogo, które po 0.75s uaktywnia się na średnim obszarze wokół ETC unieruchamiając przeciwników na 4s. Jest to idealny czas dla naszej drużyny do powybijania nieostrożnych przeciwników. Drugim ulti jest Skok ze Sceny zadaje on obrażenia i ma zasięg obszarowy. Po krótkim czasie od użycia skilla ETC uderza i pojawia się w wskazanym przez nas miejscu. Jest to dobry skill na dobijanie i wlatywanie w grupę przeciwników z impetem. Jednak, ma opóźnienia i trzeba dobrze celować, wręcz przewidywać gdzie wrogowie pójdą i nie unikną ataku.
ETC jest dobry dla graczy nowych, lubiących postacie bijące wręcz i takie, które nie padają za szybko, potrafią się utrzymać ;] No i ETC kosztuje grosze.

Heroes of The Storm łatwe postacie na start do gry Diablo
Diablo - Jeden z wygodniejszych wojowników. Posiada skill Obezwładnienie, gdzie postać łapie przeciwnika i przerzuca za siebie zadając mu obrażenia i na drobną chwilę unieruchamiając. Jest to fajny skill, gdy ktoś podejdzie za blisko bram a Diablo czatuje. ;)
Szarża Cienia, która gdzie postać atakuje przeciwnika przesuwając go frontalnie również nadaje się do podbijania przeciwników do wieżyczek lub do grupy sojuszników. Jest świetnym combo z Obezwładnieniem bo oba stunują na chwilę wroga. Diablo posiada trzeci skill, Ogniste Stępnięcie, nie robi ono specjalnie dużych szkód, jest bardziej ukierunkowane pod ubijanie stronników niż wrogich bohaterów. Diablo używając tego skilla wypuszcza fale ognia, które zadają obrażenia przeciwnikom na linii. Ulti Diablo dzieli się na Apokalipsę, która tworzy okręgi pod wrogimi bohaterami po krótkiej chwili stunując ich jeśli się nie usunęli (świetne ulti na usuwanie symbianta Abatura z wrogów podczas większej akcji). Jest to skill obszarowy.  Drugim ulti jest Zionięcie Błyskawic Diablo przystaje zionąc płomiennym oddechem w wskazany przez nas obszar. Jest to dobry skill, przy większych skupiskach wrogów, zadaje dużo obrażeń i ma całkiem szeroki obszar rażenia.
Diablo jest dla graczy, którzy liznęli trochę Hotsa z botami  i chcieliby popróbować siać terror i zniszczenie tankiem, który robi najwięcej szumu wokół siebie. Zarówno pod względem uber stunowania jak i dobrego damage z ulti.

To chyba tyle. Przyznam że mimo wszystko, każda postać jest łatwa jeśli się z nią oswoi po paru rundkach. Jednak jakbym miała polecić jakieś łatwe postacie, to byłyby to właśnie te. Jeśli ktoś ma jakieś niejasności lub gdzieś się pomyliłam to zapraszam do komentowania. ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz